Domů Arrow Testy kondomů

Testy kondomů

Základním a nejdůležitějším testem je elektrotest. Každý kondom jím musí projít (viz. nápis na krabičce 100% electronically tested). Spočívá v tom, že se kondom natáhne na kovový trn a zkouší se, zda jím projde elektrický výboj. Jeli dírka, nesmí provinilec z domu.

Následující testy probíhají už jen na vzorkách z jednotlivých sérií (šarží) a pokud nevyhoví, ničí se celá série (nebo se dává místo mzdy zaměstnancům :-) ).

Přetahovaná s kondomem v podání strojů. Norma ISO 4074 stanoví minimální tažnost kondomů  700 % a pevnost v tahu 39 N. V praxi to znamená, že z původních 18 cm se prodlouží na 126 cm a unese téměř čtyřkilové závaží.

Asi každý z nás zkoušel nafukovat kondom. Tady si takhle hrají také, ale i na to mají stroje. Podle normy ISO 4074 musí kondom pojmout minimálně 18 litrů vzduchu, ale většinou je to podstatně více.

Test stárnutí - za pár hodin vidíte, jak vypadá kondom po Vašem dědovi prosím, nepoužívat!!!).

Také jste lili do kondomů vodu a házeli je z okna? Moderní doba však žádá moderní přístupy, takže zábava jde stranou.Takto zkoušejí, jestli kondom propouští vodu nebo ne.

Tak co tomu říkáte? Kondom opravdu vydrží hodně. Ještě aby vydržel i muž a partnerka je v sedmém nebi.